विश्वकपका लागि ३२ राष्ट्रको समूह विभाजन, यस्तो छ खेल तालिका

   
21   पटक पढिएको

काठमाडौं, मंसिर १६ । सन् २०१८ को १४ जुनदेखि १५ जुलाईसम्म रुसमा हुने विश्वकप फुटबलमा सहभागी हुने ३२ टिमको समूह विभाजन गरिएको छ ।

विश्वकपमा छनोट हुन सफल ३२ राष्ट्रलाई ८ समूहमा विभाजन गरी खेल तालिका सार्वजनिक गरिएको छ । समूह ‘ए’ देखि ‘एच’ सम्मका हरेक समूहका चार टिमले एक अर्काविरुद्ध प्रतिश्पर्धा गर्नेछन् । प्रत्येक समूहका शीर्ष दुई टिमले नकआउट चरणमा प्रवेश पाउनेछन् ।

कुन राष्ट्र कुन समूहमा ?

समूह ‘ए’
रुस, साउदी अरेबिया, इजिप्ट, उरुग्वे

समूह ‘बी’
पोर्चुगल, स्पेन, मोरक्को, इरान

समूह ‘सी’
फ्रान्स, अस्ट्रेलिया, पेरु, डेनमार्क

समूह ‘डी’
अर्जेन्टिना, आइसल्याण्ड, क्रोएसिया, नाइजेरिया

समूह ‘ई’
ब्राजिल, स्विटजरल्याण्ड, कोस्टारिका, सर्बिया

समूह ‘एफ’
जर्मनी, मेक्सिको, स्वीडेन, दक्षिण कोरिया

समूह ‘जी’
बेल्जियम, पानामा, ट्युनिसिया, इंग्ल्याण्ड

समूह ‘एच’
पोल्याण्ड, सेनेगल, कोलम्बिया, जापान

खेल तालिका

Fixtures for the 2018 World Cup finals to be held in Russia from June 14 to July 15 (time GMT)

Group A

June 14

Russia v Saudi Arabia, Luzhniki Stadium, Moscow (1500)

June 15

Egypt v Uruguay, Ekaterinburg (1200)

June 19

Russia v Egypt, St Petersburg (1800)

June 20

Uruguay v Saudi Arabia, Rostov,on,Don (1500)

June 25

Uruguay v Russia, Samara (1400)

Saudi Arabia v Egypt, Volgograd (1400)

Group B

June 15

Morocco v Iran, St Petersburg (1500)

Portugal v Spain, Sochi (1800)

June 20

Portugal v Morocco, Luzhniki Stadium, Moscow (1200)

Iran v Spain, Kazan (1800)

June 25

Iran v Portugal, Saransk (1800)

Spain v Morocco, Kaliningrad (1800)

Group C

June 16

France v Australia, Kazan (1000)

Peru v Denmark, Saransk (1600)

June 21

France v Peru, Ekaterinburg (1200)

Denmark v Australia, Samara (1500)

June 26

Denmark v France, Luzhniki Stadium, Moscow (1400)

Australia v Peru, Sochi (1400)

Group D

June 16

Argentina v Iceland, Spartak Stadium, Moscow (1300)

Croatia v Nigeria, Kaliningrad (1900)

June 21

Argentina v Croatia, Nizhny Novgorod (1800)

June 22

Nigeria v Iceland, Volgograd (1500)

June 26

Nigeria v Argentina, St Petersburg (1800)

Iceland v Croatia, Rostov,on,Don (1800)

Group E

June 17

Costa Rica v Serbia, Samara (1200)

Brazil v Switzerland, Rostov,on,Don (1800)

June 22

Brazil v Costa Rica, St Petersburg (1200)

Serbia v Switzerland, Kaliningrad (1800)

June 27

Serbia v Brazil, Spartak Stadium, Moscow (1800)

Switzerland v Costa Rica, Nizhny Novgorod (1800)

Group F

June 17

Germany v Mexico, Luzhniki Stadium, Moscow (1500)

June 18

Sweden v South Korea, Nizhny Novgorod (1200)

June 23

Germany v Sweden, Sochi (1500)

South Korea v Mexico, Rostov,on,Don (1800)

June 27

South Korea v Germany, Kazan (1400)

Mexico v Sweden, Ekaterinburg (1400)

Group G

June 18

Belgium v Panama, Sochi (1500)

Tunisia v England, Volgograd (1800)

June 23

Belgium v Tunisia, Spartak Stadium, Moscow (1200)

June 24

England v Panama, Nizhny Novgorod (1200)

June 28

England v Belgium, Kaliningrad (1800)

Panama v Tunisia, Saransk (1800)

Group H

June 19

Poland v Senegal, Spartak Stadium, Moscow (1200)

Colombia v Japan, Saransk (1500)

June 24

Japan v Senegal, Ekaterinburg (1500)

Poland v Colombia, Kazan (1800)

June 28

Japan v Poland, Volgograd (1400)

Senegal v Colombia, Samara (1400)

Round of 16

June 30

M50

Winner Group C v Runner,up Group D, Kazan (1400)

M49

Winner Group A v Runner,up Group B, Sochi (1800)

July 1

M51

Winner Group B v Runner,up Group A, Luzhniki Stadium, Moscow (1400)

M52

Winner Group D v Runner,up Group C, Nizhny Novgorod (1800)

July 2

M53

Winner Group E v Runner,up Group F, Samara (1400)

M54

Winner Group G v Runner,up Group H, Rostov,on,Don (1800)

July 3

M55

Winner Group F v Runner,up Group E, St Petersburg (1400)

M56

Winner Group H v Runner,up Group G, Spartak Stadium, Moscow (1800)

Quarter-finals

July 6

M57

Winner M49 v Winner M50, Nizhny Novgorod (1400)

M58

Winner M53 v Winner M54, Kazan (1800)

July 7

M60

Winner M55 v Winner M56, Samara (1400)

M 59

Winner M51 v Winner M52, Sochi (1800)

Semi-finals

July 10

M61

Winner M57 v Winner M58, St Petersburg (1800)

July 11

M62

Winner M59 v Winner M60, Luzhniki Stadium, Moscow (1800)

Third place playoff

July 14

M63

Loser M61 v Loser M62, St Petersburg (1400)

Final

15 July 2018 (1500)

तपाईको प्रतिक्रिया

स्थानीय चुनाव बिशेष

५ दल बाहेक ४४ दलको जमानत जफत हुने पक्का (हेर्नुहोस लिस्ट सहित)

५ दल बाहेक ४४ दलको जमानत जफत हुने पक्का (हेर्नुहोस लिस्ट सहित)

बारामा समानुपातिक मतगणना सम्पन्र्न कांग्रेस पहिलो,एमाले दोस्रो 

बारामा समानुपातिक मतगणना सम्पन्र्न कांग्रेस पहिलो,एमाले दोस्रो 

पर्सामा दश प्रतिशत भन्दा बढी मत बदर

पर्सामा दश प्रतिशत भन्दा बढी मत बदर

अन्तराष्ट्रिय

यमनकाे वार्ता प्रस्ताव साउदीद्वारा स्वागत

साउदी अरेबिया नेतृत्वको गठबन्धनले यमनका पूर्व राष्ट्रपति अलि अब्दुल्लाह सालेहले वार्ताका लागि गरेको प्रस्तावको स्वागत गरेको छ । यमनमा गठबन्धन फौजविरुद्ध सालेहको फौजले लडाइँ गर्दै आएको छ ।

होस्टलमा आक्रमण, ९ को मृत्यु, कयाैँ घाइते

एग्रिकल्चर ट्रेनिङ इस्टिच्युट (एटीआई)को होस्टलमा बन्धुकधारीहरुले अन्धाधुन्ध गोली चलाउँदा कम्तिमा ९ विद्यार्थीको मृत्यु भएको छ भने ३७ जना घाइते भएका छन् ।

बलात्कार र हत्यामा संलग्न ३ दोषीलाई मृत्युदण्डको फैसला

बीस वर्ष उमेरका ती पुरुषले किशोरीलाई गत वर्षको जुलाईमा बलात्कार गरेका थिए । त्यसै वर्षको नोभेम्बर १८ मा अदालतले उनीहरुलाई दोषी ठहर गरेको थियो ।


विचार/ब्लग

नेपाल प्रहरीको उदाउँदो किरण: सर्बेन्द्र खनालको आगामि यात्रा

श्रावन ०५ बिहीवार, हेटौंडा । गृह मन्त्रालयका बढुवा समितिले भर्खरै गरेको एस.एस.पि.को बढुवा सिफारीसमा १५ जना प्रतिस्पर्धीलाई उछिन्दै कार्यसम्पादनको आधारमा डि.आई.जि.को बढुवा सिफारीसमा १ नम्बरमा पर्न सफल हुनु भएको छ ।